Daehne akvaryum yayınları

Yazan: Bilyap Aquaristic, İstanbul

Yakında sanal mağazamıza eklemeyi tasarladığımız dünyaca ünlü Alman Daehne akvaryum yayınlarını size bu sayfada kısaca tanıtmak istedik.

The Successful Reef Aquarium: Basics of German Reefkeeping
Yazarı: Daniel Knop 197 sayfa, hardcover, İngilizce ve Almanca

The Successful Reef AquariumBilyap Aquaristic olarak şimdiye kadar gerek içeriği, gerek sayfa tasarımı, gerekse anlatım tekniği olarak deniz akvaryumları konusunda yazılmış en beğendiğimiz kitap. Orjinali Riffaquaristik für Einsteiger Almanca yazılmış ve çıktığı ilk yıl Almanya'da yok satmış. Bu başarı üzerine uzmanlarca aynı başarıyla İngilizceye de çevrilip dünyada satılmaya başlamış. Sadece akvaryum düşkünlerine değil, doğal yaşam biçimlerine meraklı herkese önerebileceğimiz bir kitap; konular sadece akvaryumculuk açısından değil, doğadaki mercan ekolojileri yönünden de ele alınmış. Adım adım ilerleyen konularıyla yeni başlayanların da anlayabileceği, buna karşılık tecrübelilere de çok şeyler verebileceğine emin olduğumuz bir kaynak.

Reef tanks have reputation for being complicated and expensive. This book shows that such a reputation is not necessarily deserved. As an easy-to-understand guide for the beginning aquarist, the book provides the reader with the basic knowledge needed to establish a fascinating and cost-effective reef tank, requiring little technical equipment.

Daniel Knop is the author of many internationally published books and articles. He

  • introduces corals that are easy to keep by beginning aquarist,
  • provides advise for buying technical equipment,
  • explains how to propagate most of the corals discussed in the book,
  • and helps the beginner to avoid failures, disappointment, and unnecessary costs.

The reader is introduced to the world of coral reefs with fascinating photographs and text that makes it easy to understand both the ecology of natural coral reefs and reef tanks.

Aqualex Malawi ve Tanganika Katalogları

Afrika'daki Malawi ve Tanganika Gölünde yaşayan Çiklit türlerini, renkli ressimleri ve her resmin yanındaki sembolik bilgilerle (boyu, bakımı, beslenmesi, üreme şekli, gerekli akvaryum büyüklüğü vb.) tanıtan kataloglar. Sembolik bilgilerin anlamlarıyla Malawi veya Tanganika gölü ekolojilerini tanıtan, çiklitlerin bakım ve üretim bilgilerini de içeren giriş yazıları hem İngilizce, hem de Almanca yazılmış. Yabancı dil bilmeyenlerin de yararlanabilmeleri için katalogları, bu bölümlerin Türkçe çevirileriyle birlikte satışa sunacağız.

Cichlids from Lake Malawi - Malawisee CichlidenCichlids from Lake Malawi - Malawisee Cichliden
Yazarı: Andreas Spreinat, Cichlids from Lake Malawi

600'den fazla renkli resim ve sembolik anlatımlarıyla Malawi Çiklitleri. Malawi Gölü'nün ekolojisiyle birlikte bu gölün çiklitlerinin akvaryumda bakım ve üretim bilgilerini içeren giriş yazısı.

 

 

 

Cichlids from Lake Tanganyika - Tanganjikasee Cichliden Cichlids from Lake Tanganyika - Tanganjikasee Cichliden
Yazarı: Hans-Joachim Herrmann, Cichlids from Lake Tanganyika

400'den fazla renkli resim ve sembolik anlatımlarıyla Tanganika Çiklitleri. Tanganika Gölü'nün ekolojisiyle birlikte bu gölün çiklitlerinin akvaryumda bakım ve üretim bilgilerini içeren giriş yazısı.

 

 

 

Der Diskus König der aquarienfische Der Diskus König der aquarienfische
Yazarı: Eberhard Schulze Renkli resimlii, 139 sayfa, hardcover, Almanca

Diskus bakımı ve üretimiyle ilgili son derece yararlı pratik bilgiler içeren, İngiltere'de Diskus Üreticileri Birliği'nin başkanlığını da yapmış yazarı Eberhard Schulze'nin 20 yıllık tecrübelerinin ürünü bir kaynak. Bu kitabında Schulze değerli birikimini kendine birşey saklamadan okuruyla paylaşmış. Sayfa düzeni ve resimler de olduka güzel. Almanca bilen Diskus meraklılarına mutlaka öneririz. Corydoras

 

Corydoras, The most popular armoured catfishes of South AmericaThe most popular armoured catfishes of South America
Yazarı: Werner Seuß Renkli resimli, 218 sayfa, hardcover, İngilizce

Bilinen 128 Corydoras (zırhlı çöpçü) türü renkli resimleri ve habitat haritalarıyla tanıtılıyor. Kitabın 18 sayfası Corydoras türlerinin bakımına ve üretimine ayrılmış. 40 türün üretim tablosu: Sıcaklık, erkek-dişi oranı, yumurta büyüklüğü, yavruların beslenmesi vb. Kuşe kağıt baskısı ve resimler son derece kaliteli.

0
Sayfaya verdiğiniz not: Hiçbiri