Fish Behavior in the Aquarium and in the Wild

Fish Behavior in the Aquarium and in the Wild (kitap, amazon.com)

Doğada ve akvaryumlarda gözlenmiş çok ilginç balık davranışlarından örneklerle dolu bir kitap. Hayvan davranışları konusunda uzmanlaşmış biyoloji profesörü Stephan Reebs bu kitabı çok akıcı, esprili ve herkesin anlayabileceği bir dille yazmış. Bütün doğa dostlarına önerilir.

Ürün dili: 
İngilizce
Yazar veya yapımcı: 
Stephan Reebs
Yayınevi: 
Cornell University Press (October 2001)
Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
ozgurdincer üye resmi

Çok ilginç bilgileri bulabileceğiniz harika bir kitap

Okumaktan en çok zevk aldığım kitaplardan biri oldu. Balıkların bu kadar değişik özellikleri ve davranışları olduğunu bilmiyordum. O zaman burdan Tübitak'a seslenelim :)  bu kitap Popüler Bilim serisinde yer almayı çoktan hakeden bir eser. Umarım Türkçe çevirisi yapılarak daha çok ilgilinin faydalanması sağlanır...