Dev danyo (Danio aequipinnatus)

Danio aequipinnatus, Aquarium Atlas Vol. I
Latince isim:
Danio aequipinnatus
Eşanlamlılar:
Danio malabaricus, Perilampus malabaricus
Habitat:
Asya: Batı Hindistan kıyıları, Sri Lanka
Büyüklük:
10 cm
Davranış:
Sakin ve barışçıl karma akvaryumlar için
Beslenme:
Omnivor; etçil ve otçul
Üreme:
Bir seferinde 300 kadar yumurta bırakır
Su şartları:
pH < 7.5, sıcaklık: 22-24°C
En küçük akvaryum:
100 cm
Yüzme seviyesi:
Her seviyede
Bakım:
Yeni başlayanlar için de uygun

Geniş yüzme alanı gerektirir. Grup olarak tutulmalıdır. Dayanıklı ve hızlı olması nedeniyle Jack Dempsey ve Amerikan zebra gibi sert huylu çiklitler için ideal bir arkadaş türdür.

©Bilyap Aquaristic

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

satış boyunda sevimsizler

yaklaşık 2 yıl önce 20 tane kadar zebra aldım. alırken akvaryumcunun da ısrarı ile dev zebra denilen bu balıklarda 2 adet aldım. ozaman 1,5 cm boyundaydılar ve çok sevimsiz renksiz balıklardı. ancak şu anda 8 cm boya ulaştılar, renklendiler ve akvaryumumda seyretmekten en keyif aldığım balık türü oldular.sadece 2 adet aldığıma çok pişmanım.

daniolar hakkında bir kaç ayrıntı

Dev Daniolar,barışçıl,geçingen,oldukça süratli,karma akvaryumlar için ideal sürü balıklarıdır.Hertürlü yemi iştahla yer ama dikkat etmemiz gereken nokta bu balıkları tek çeşit yemle beslersek bağırsak hastalıklarından dolayı ölecekleridir. Orta boy bir akvaryum(80/40)15-20 sinin bir arada dolaştığı mükemmel bir görüntü oluşturur.Yalnız fazla yüksek dekor elemanları kullanmamaya dikkat etmelisiniz. daniolar yüzey balıklarıdır unutmayalım!