Johanni (Melanochromis johannii)

Melanochromis johannii, Tetra's Popular Tropical Cichlids
Latince isim:
Melanochromis johannii
Eşanlamlılar:
Pseudotropheus johannii, Pseudotropheus daviesi
Habitat:
Afrika; Malawi Gölü'nün 6 metreye kadar derinlikteki kayalık sahilleri
Büyüklük:
Erkekler 12,5 cm, dişiler 10 cm
Davranış:
Türe özel akvaryumlar. Saldırgan; hem erkek, hem de dişi kendi bölgelerini korur.
Beslenme:
Omnivor; etçil ve otçul
Üreme:
7-60 yumurta ağızda kuluçkaya yatırılır.
Su şartları:
pH: 7.0-8.5, sıcaklık: 24-26°C
En küçük akvaryum:
100 cm
Yüzme seviyesi:
Her seviye
Bakım:
Biraz tecrübe gerektirir.
Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
boragulun üye resmi

johanni

ben bugün bu türden 14 adet aldım 3 erkek 11 dişi.anladığım kadarıyla hata yapmışım yazılarınızı geç okumakla neyse buda ders olsun.şimdiye kadar hep trophus beslemiştim macera olsun dedim:)neyse boyutları oldukça küçük şimdilik çok sevimliler ve tek türler akvaryumda.

terörist

bu balık akvaryumun teröristidir akvaryumun şeklini değiştirir stres yapar ama ben bu balığı seviyorum agresif oluşu saldırganlığı atak oluşu benim hoşuma gidiyor

tam bir kımın zararlısı

Renklerine aldanıp aldığınız bu balık sırf zarar vermek yada huzur bozmak için yaratılmış sanki.Amaçsızca diğer balıklara saldırıyor ve akvaryumun huzurunu bozuyor sizlere tavsiyem bu balığı almayın eğer almak gibi bir hata ettiyseniz bi şekilde elden çıkarın.

DİKKAT

Bu balığı akvaryuma alıyorsanız kendi boylarına yakın bir sarı prenses olmamasına dikkat etmelisiniz.eğer kendinden küçük bir sarı prenses varsa problem yok ama kendi boyutlarında veya biraz büyük bir sarı prenses varsa vay halinize sarı prensesi yok bilin.

renklenme!

BU BALIK CİNSİNDE RENKLER ERKEKLERDE RESİMDEKİ GİBİ KOYU MAVİ ÇİZGİLİDİR. GÖRÜNÜMÜ ÇOK GÜZELDİR.DİŞİLERDE İSE RENK SARI VE ALT ÜST YÜZGEÇLERDE SİYAHLIK VARDIR. BALIKLAR KÜÇÜKKEN RENKLERİ ANNELERİ GİBİ SARI RENKLİDİR.ERKEKLERİ ÇOK SALDIRGANDIR. DENİZLİDEN SELAMMMMMM