diskuslara 1000lt

yaklaşık 1000 lite lik bi akvaryum da kaç diskus yetiştirebilirm bide diskuslar yavrularını yerlermi. bu balıkları araştırdığımda yumurtaları bırakmaları için akvaryum da kum olmaması gerekiyo bu işin aslı nedir yani akvaryumun yarısına kum koysak yarısına koymasak olurmu . teşekkürler.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

1000lt çok fazla

orhan bey 1000lt akvaryumun su değerlerini sabitlemek çok zor bunun için ozmos sistemi kurmanız gerekli buda biraz masraflı.yetişkin bir diskus için ortalama 40lt su yeterli 6 adet diskus besleyeceğinizi varsayın 250-300lt akvaryum yeterli olur.eş tutan bireyleri anatanktan ayırmak gerekli aynı akvaryumda tutarsanız anaçlarla diğerleri arasında büyük bir kavga başlar ve anaçlar yumurtaları yer üretim için 50*50*50 cama cam bir akvaryum basit bir pipo filitre ve bir ısıtıcı yeterli.diskus akvaryumlarına kum koyulmama sebebi balıklara verilen yem artıklarının ve pisliklerinin rahatlıkla temizlenmesi ve su değerlerini bozmaması içindir birçok kum suya salınım yapar ve suyun ph,ını yükseltir buyüzden kum kullanmamak daha sorunsuz olur.kum kullanmak iterseniz 2-3mm kuars kum kullanmanızı öneririm suya salınım yapmıyor.düzenli dip çekme yaparsanız su değerleriniz sabit kalır.