Lepistes Doğumda Rafya Kullanımı

Arkadaşlar Leğistesim doğurmak üzere, bazı arkadaşlarımızın anlattığı gibi rafya yı akvaryumda dibemi kullancaz yoksa su üstündemi kalacak...

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

rafya kullanımı?

arkadaşlar akvaryum işine ilk başladığım yıllarda rafyayı bende kullandım ama gerçekten sadece kayıpları belirli bir oranda düşürüyor. bunun dışında çok hareketli iki adet kılıcımın ölmesine neden oldular. yavruları yemek için rafyaların arasına giren iki tane kılıcım rafyalara dolanarak öldüler. eğer üretme amaçlı olaya bakıyorsan maddi durumuna göre yavrular için başka çözümler bulman gerekiyor.

rafya

Rafyayı pastanelerde yapıldığı gibi, bir bıçak yardımıyla, bukleli hale getirip bir taşa bağlarsanız, su yüzeyine doğru uzayan bitki gibi bir şekil alacaktır. Ama yine de ciddi oranda yavru kayıpları kaçınılmaz.