tubifex

ben daha önceden balıklarımda tubifex denilen kurtlardan kulanıyodum ama bunların sarılık yaptığını duyunca baya korktum artık almıcam galiba. acaba bu kurtların temizlerini bulma imkanımız yada kendimizin yapa bileceği bişi varmı. bi kaç yerde su piresini kendimizin ürete bilceği bişi olduğunu gördüm ama nasıl olur anlatabilirseniz sevinirim. teşekkürler

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
ozkansomali üye resmi

peki bu kültürleri

nereden bulabiliriz

sağlıklı tubifex

selam arkadaşım. gerekli hijyeni sağlarsan sarılık felan olmazsınız. Ellernize plastik eldiven takarssın . aldığın kurtları plastik bir kaba koy ve su doldur, ip gibi akan bir çeşmenin altına akşamdan bırak sabaha kadar kurtlar içlerindeki pisliğpi atacaklardır bunu tam günde yapabilirsin. eğer bundan sonra verirsen balıkların hastalanma riski azalır. su piresine gelince üretimi zor evde olmaz kısacası. ama daha sağlılklı canlı yem istersen beyaz kurt satanlar var onlardan biraz üretim için al ve bir plastik yoğurt kabında bile üretirsin ben yaptım çokta güzel oluyor biraz zaman alıyor ama.