Bolivya gezisinden izlenimler, 1. Bölüm

10 Ocak 2007’de varmış olduğumuz St Cruz şehrinin merkezindeki park. İspanyol etkisi olacak, Bolivya’da şehircilik uygulamaları Türkiye’den daha ileride. Her şehir ve kasabada en azından halkın yürüyüş yapıp sohbet edebileceği meydanlar var.

2007 yılının Ocak ayında yaptığım üç haftalık Bolivya gezisinden izlenimler. Geziyi emekli bir biyoloji öğretmeni olan İsviçreli Robert Guggenbühl organize etmişti. St Cruz, Robore, Trinidad, Magdalena ve Bella Vista’yı kapsayan bu gezinin amacı Boliya’nın doğasını tanımak, gördüğümüz göl, gölet ve nehirlerdeki balık, bitki ve diğer hayvan türlerinin film ve fotoğraflarını çekmekti. Geziye katılanlar arasında biyologlar, botanikçiler ve akvaryum meraklıları vardı.

Üç haftalik bu geziden fotoğraf ve video film anlamında çok zengin bir malzemeyle döndüm. Ayrıca bu gezim sırasındaki izlenimlerimi unutmamak için bir günlük de tuttum. Zaman bulabildiğim ilk fırsatta bu izlenimlerimi daha ayrıntılı olarak anlatmak isterim. Şimdilik burada özet olarak bazı seçme fotoğrafları yayınlıyorum.

0
Sayfaya verdiğiniz not: Hiçbiri