Melek balıklarında hastalık

Melek balıklarımın önce yüzgeçlerinde pamuksu bir görünüm oldu, şimdi bu pamuksu görünüm balıklarımın kuyruklarını ve başlarını kaplamaya başladı. ayrıca birkaç gündür yem yemiyorlar. melek balıklarımdaki hastalık nedir bilmiyorum ve onları kurtarmanın bir yolu varmı. Teşekkür ederim.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

beyaz benek

sanırım dediğinz şu bildik beyaz benek hastalığı. derinin üstünde yuvalanıp sonra patlayan ve başka balıklara geçen bir mikrop. forumlarda bu isimle bi çok bilgiye ulaşabilirsiniz. benim kişisel tecrübem akvaryum suyunu 3-4 gin boyunca 32 derecelere çıkarmak ve böylece hasatlığı bitkilere zarar vermeden bitirmek olmuştu. ne kadar etkililer bilmiyorum ama belki piyasadaki ilaçlara da başvurabilirsiniz.