Yeni discusum yem yemiyor

Arkadaşlar bu ilk discus deneyimim yeni hazırladığım akvaryumuma 8 cm boylarında 2 discus aldım, resimdede görülen kırmızı discusum geldiğinden beri yaklaşık bir haftadır yem yemiyor, hızlı solunum yapıyor ve görülen pozisyonda bekliyor genelde, dış görünüşünde bir gariplik yok, diğer mavi discusum ise gayet sağlıklı ve yemleniyor, sizce problem nedir ve ne yapılabilir. Şimdiden teşekkürler.

Not: Akvaryumumum 180 Lt, Sıcaklık 30 C, suyum damacana suyu, kullandığım yem tetra bits.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

Yem yemeyen discuslar hakkında

Benim resimden anladıgım kadarı ile, kırmızı olan discusunuz dişi olabilir ve erkek baskınlık saglamış olabilir, bir diger ihtimal ise yeni tank sendromu kırmızı balıgınız için biraz daha saklanacak kuytu yerler yapmanız gerekebilir. Benim fikrim bu daha tecrübeli arkadaşlarda size yardımcı olabilirler. Saygılar.

Caner TAŞÖZ üye resmi

discusta gazlama

oktay bey, merhaba konu başlığını şimdi gördüm. balığınız neredeyse su seviyesine asılmış bir vaziyette sanırım aşırı bir gazlama veya solungaç problemi var. Eğer balığınız hala sağlıklı ve yaşıyor ise sera ECTOPUR kullanmanızı öneririm bu ilaç sayesinde solungaçlarda bir rahatlama olacağından hiç kuşkunuz olmasın.

__________________

Caner TAŞÖZ/İZMİR