JavaMoss larımı sarmış binlerce beyaz

Merhabalar, JavaMoss larımı sarmış bir şekilde akvaryumumda suda yüzebilen beyaz noktalar kapladı. Boyutları 1-1,5mm civarında olduğundan resmini de çekemiyorum. Bu beyaz noktalar suda serbest bir halde yüzdükleri gibi, bitkiler üzerinde yürüyebiliyorlarda.Balıklara hiçbir şekilde sataşmıyorlar ama bitkilerim istila altında.Bunlardan nasıl kurtulabilirim ve bunlar nedir acaba ?

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.
ootkn üye resmi

Mikro canlılar

Balıklarınızın ne tür olduğunu belirtmemişsiniz ama iri ve etçil türlerin bulunduğu tanklarda veya otobur balıkların bulunduğu tanklarda camlarda kurtçuk veya bitkiler arasında uçuşur gibi yüzen veya su piresi gibi zıplayan(özellikle java moss içinde) canlılar ortaya çıkabiliyor.Küçük balıkların (neon,lepistes ,platy gibi) veya bunların yavrularınun bulunduğu tanklarda bu canlıları gözlemleme durumunuz olamaz çünkü yavrulara doğal yem olurlar..Ama bu tarz balıklar da var ve siz hala bu beyaz canlıları gözlemliyorsanız o zaman akvaryumunuz,bitkilendirme, filtrasyon debisi,balıklar ve yemleme hakkında daha detay bilgiye ihtiyacımız olacaktır