Ziyaretçi notları: Site hakkındaki üye görüşleri

Bilyap Akvaryum Sitesi hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz.

  • Bu sayfaya sadece kayıtlı Bilyap üyeleri görüş (yorum) yazabilirler.
  • Hakaret içermediği sürece bütün eleştirilere açığız.
  • Ekim 2009’ya kadar gelen görüşler eski akvaryum sitesine aittir.
Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

deniz istakoz akvaryumu

Arkadaşlar deiz istakozları nasıl bir akvaryumda yaşar? Sistemi nasıl kurmalıyım detayları nedir ve istakozlar kaçlitrelik bi akvaryum ister bilgisiolan varmı?

ya ben balıklarımı elime

ya ben balıklarımı elime alıyorum bişey olurmu

öncelıkle butun balık sever arkadaşlara slm larrrrrrrrr

slm arkadaş lar ben de 35-40 adet   F1 orjınal yunus yavruları var   3cm    4cm   5 cm  bu işi iyi bilen arkadaşlar ben bunları  nasıl çabuk buyute bilirim bana yardım edersenız sınırım

akvarymcu üye resmi

zaten ben bunu yazdığımda balıklar büyümüş olmalı

 öncelikle balık büyütmek istiyorsan ya hormon yada canlı yem kullanman gerekiyor(dozunda) çok kolay büyümez yunuslar ayrıca çeşitli hormonlar var yunus için gereken hormonlar var onlardan al hormon büyümelerini çabuklaştırır fazla yemleme yapmayı sakın aklından bile geçirme hormon kullandıktan sonra yemlemeyi biraz arttır iştahla yiyeceklerdir zaten ama doğal büyümeleri her zaman en iyisi ama acil büyütmen lazımsa kullan derim

 

adnancetiner üye resmi

Bu puan sistemide nereden çıktı

Girmeye çalıştığımız konu başlıklarının çoğunda "yetkiniz yok"mesajı çıkıyor.

Sayın forum yöneticisi siz bu siteyi insanlar(hobiciler)kullansın diyemi yaptınız kullanmasın diyemi.

Yakında üyeliği paralı hale getirirseniz hiç şaşırmayacağım.

Benim fikrim bir site herkes tarafından kolay anlaşılır ve kullanışlı olamalı.

Bürokrasi işleride az olmalı inasnları şunu yapacaksınız ,bunu yapacaksınızki puanınız şu olacak bu olacak gibi bir şeylere mecbur etmek(esirmiyizki)ne kadar doğru bir şeyki.

Bir anket formu göndermişsiniz bende şöyle cevap vereyim formunuza 4-5 senelik (tahminim)üyeniz olarak puanım 0 mesela.

"0 " puanlı bir üyenin fikirlerinin sizin için ne önemi olabilirki?

Hayırlı olsun siteniz.

Saygılarımla

Adnan ÇETİNER

bilyap üye resmi

Neden puan sistemi

Evet, puan sistemiyle birlikte sitenin anlaşılması biraz zorlaşıyor ve bürokrasi yükü artıyor, doğru. Ancak sitenin gelecekteki gelişimi için biz puan sistemini yararlı gördük, şu nedenle:

Biz bilinçli akvaryumculuk prensiplerini benimsemiş, doğasever yazarlar ve editörler grubu oluşturmak istiyoruz. Amaç sitenin bu yazarlar sayesinde gelişip yeni kaliteli üyeler kazanması. Kaliteli üyeden kastımız öncelikle katılımcı, meraklı ve doğasever kişiler (bilinçli akvaristler).

Eski akvaryum sitemizde forumlar hariç bütün içerik Bilyap bünyesindeki küçük ekipten geliyordu. Yeni siteyle bu anlayışı değiştirmek istiyoruz. Gerekli yetkilere sahip olan her üye balık ve bitki sayfaları, makale vs. dahil her türlü içeriği gönderebilecek. Artık küçük olsun bizim kalsın yerine, Bilyap organizasyonu kaliteden ödün vermeden büyüsün ve katkı veren herkesin malı olsun diyoruz.

Yazarlar ve editörler siteye verdikleri katkı oranında küçük de olsa bir kazanç elde edecekler, ve Bilyap’ın ticari faalyetlerinden pay alacaklar. Birçok şirket pazarlama ve tanıtım için reklam bütçesi ayırırken biz kaliteli içerik için yazarlarımıza pay ayıracağız. Dolayısıyla Bilyap’ın tanıtımını yazarlar ve editörler yapacak.

Yazar ve editörlerin siteye ne kadar katkı verdikleri ise puanlarıyla ölçülecek. Makale yazarı olabilmek için öncelikle doğru düzgün, içerik değeri olan yorumlar yazıp biraz puan toplamış olmak gerekiyor. Puanlama sistemini temelde bu nedenlerle getirdik: Üyelerimizi kaliteli içerik katkısı yapmaya özendirmek, ve bu katkılar oranında ödüllendirmek.

EN İYİ AKVARYUMLARIN BÖLÜMÜ ÖNERİSİ ...

EN GÜZEL ,EN BAŞARILI  EKOSİSTEMİ OTURMUŞ ÜYE AKVARYUMLARININ FOTOĞRAFLARININ SERGİLENECEĞİ BİR BÖLÜMÜN OLMASINI ÖNERİYORUM.

BÖYLECE ÜYELER KENDİ ARALARINDA DİĞER BAŞARILI AKVARYUM ÖRNEKLERİNİ GÖREBİLECEK ,BELKİ TEKNİK DESTEK ALABİLECEK BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞABİLECEK BİR PLATFORM BULURLAR.

BELKİ PUANLAMA SİSTEMİ İLE TÜRKİYEDEKİ EN İYİ AKVARYUMLAR BELİRLENMİŞ OLUR.                                                               TEŞEKKÜRLER...

siteyi gezemedim ama örnek

siteyi gezemedim ama örnek akvaryumlar hazırlanış aşamalarıyla anlatılsa çok iyi olur.

bilyap üye resmi

Öneri için teşekkürker.

Öneri için teşekkürker. Sözünü ettiğiniz akvaryumlardan görüntüler resim galerisi olarak gönderilebilir (Kişisel menü/içerik gönder/Resim). Resim sayfalarındaki kategorilerden biri de örnek akvaryumlar. Tabi ki bu iş ileride bir kampanya veya yarışma gibi de organize edilebilir.

iki yıldır malavi (mabuna)besliyorum.geneldediş...

iki yıldır malavi (mabuna)besliyorum.geneldedişilerimden birkez yavru alabildim.sonra bir daha vermediler.ne yapmam gerekli.bana cevap yazarsanız çok memnun olurum. BİLYAP a ÇOK TEŞEKKÜRLER..

aylardır farklı akvaryum tasarımı konusunda ar...

aylardır farklı akvaryum tasarımı konusunda araştırma yapıyordum."odamdaki biyotop"la aradığımı buldum.ayrıca sitede benim gibi ilk başlayanlar için değerli bilgiler de var. umarım devamı gelir..

bilyap'a çok teşekkür ederim ben amatör bir a...

bilyap'a çok teşekkür ederim ben amatör bir akvaryum severim bana balıklar konusunda cok faydası oldu. bende diğer arkadaşlar gibi sitede biraz yenilik ve güncelleme istiyorum

ÖNCELİKLEN TŞK EDERİM BU LİNK İ YARATTIĞINI...

ÖNCELİKLEN TŞK EDERİM BU LİNK İ YARATTIĞINIZ İÇİN..BENİM NACİZANE BİR TALEBİM VARDIR VERMİŞ OLDUĞUM İLANIMI GÜNCELLEŞTİRİRKEN TARİH SIRALAMASINI ÖNE ALAMIYORUM NEDENSE..HEP AYNI SIRA DA KALIYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ LTF.

Selam satış ilanı nasıl verebilirim.Üyeligim ...

Selam satış ilanı nasıl verebilirim.Üyeligim var.

Siteye verilen ilanlar kontrol ediliyor mu merak e...

Siteye verilen ilanlar kontrol ediliyor mu merak ediyorum. Birbirini kavgaya davet eden ilanlar, akvaryumla ilgisi olmayan ürünlerin satış ilaları bunlar normal mi acaba yoksa siteniz bu alanlarla da mı açık.

merhaba ilanda değişklik yapmak istiyorum tam ol...

merhaba ilanda değişklik yapmak istiyorum tam olarak ne yapmam gerekiyor

merhaba bana gelen mesajları göremiyorum ilanım...

merhaba bana gelen mesajları göremiyorum ilanıma cevap yazanları nereden hangi linkte görebilirim saygılar

Merhaba. Bu mesajı yetkililere doğrudan sormak ...

Merhaba.
Bu mesajı yetkililere doğrudan sormak isteridim fakat doğru linki bulamadım.
Sitenizden çok faydalandım.Yeni kuracağım site için de gerekli dökümanların bazılarını sitenizden kullanmak istiyorum müsade ederseniz.Cevabınızda acele ederseniz sevinirim.
saygılarımla...

Başlangıç için çok faydalı,amaçları ve hed...

Başlangıç için çok faydalı,amaçları ve hedefleri olan bir site gibi gördüm ancak güncellenmeyen sayfalar hala silinmeyen küfürlü yazışmalar beni siteden soğuttu artık birşeyler yapılsın lütfen.Bu güzel site amacına hizmet etsin.tüm üyelere bol şans çünki işimiz şansa kaldı.

Başlangıç için çok faydalı,amaçları ve hed...

Başlangıç için çok faydalı,amaçları ve hedefleri olan bir site gibi gördüm ancak güncellenmeyen sayfalar hala silinmeyen küfürlü yazışmalar beni siteden soğuttu artık birşeyler yapılsın lütfen.Bu güzel site amacına hizmet etsin.tüm üyelere bol şans çünki işimiz şansa kaldı.

moonhantenstop üye resmi

Yanlışlık oldu Mesaj ref no su 38040 olacak mes...

Yanlışlık oldu Mesaj ref no su 38040 olacak mesajı gönderen Ahmet Güleryüz İzmir 16.04.2008 tarih

İnsanlar forumda birbirlerine hakaret ediyorlar.H...

İnsanlar forumda birbirlerine hakaret ediyorlar.Hobicilerin iyi niyetlerini istismar eden kalpazanlar var.Yönetim bunlara neden prim tanıyor merak ediyorum doğrusu.

siteniz çok güzel ama ilanlar sayfanızda bağze...

siteniz çok güzel ama ilanlar sayfanızda bağzen sayfayı amaç dışı kullanıp hatta küfürleşmeye giden yazılar ve hakaretler var lütfen bunlarında önünüde kesin

mrb arkadaslar. site güzel bilgiler içeriyor ama...

mrb arkadaslar. site güzel bilgiler içeriyor ama yetkılıler sıteye yenı bıseler ekleyıp güncellemeleri yapsalar daha ıyı olur dıye dusunuyorum tesekurler

melek balıklarımın bazılarının yüzgeçlerin...

melek balıklarımın bazılarının yüzgeçlerinde pamuksu bir görünüm var. Bu bir hastalık belirtisi olabilirmi bilmiyorum bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler.

attığım mesajların cevabını nasıl okuyacağ...

attığım mesajların cevabını nasıl okuyacağım

Sanal marketin bu kadar basit bir gerekçeyle kapa...

Sanal marketin bu kadar basit bir gerekçeyle kapalı olması normal mi sizce?

ilanlar köşesindeki sigara içmeyen sevgili arı...

ilanlar köşesindeki sigara içmeyen sevgili arıyorum ilanı ile ilgili görüşlerinizi merak ettim?

Allah rızası için şu güzelim siteyi güncelle...

Allah rızası için şu güzelim siteyi güncelleyip yeni format koyacak kimse yokmu :??

Sitemiz çok güzel ama daha sık aralıklarla gü...

Sitemiz çok güzel ama daha sık aralıklarla güncellenmesi lazım.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

öncelikle bilyap kurucu ve üyelerine selamlar.be...

öncelikle bilyap kurucu ve üyelerine selamlar.ben sizlerden satığınız ürünlerin piyasada daha uygun olduğunu bilmenizi istaeri.saygılarımla

Bu kadar kapsamlı bir siteyi bulmak (en azından ...

Bu kadar kapsamlı bir siteyi bulmak (en azından Türkçe) çok zor. Herşeyden önce sizi tebrik ediyor ve görev bilincine davet ediyorum.

Böyle bir sitenin sanal mağazası 1 yıl süreyl...

Böyle bir sitenin sanal mağazası 1 yıl süreyle kapalı olamaz. Askerdeki arkadaşımıza bir an önce hayırlı tezkereler diliyorum. Ama bizi de asker etmeye hakkınız olmadığını düşünüyorum. Sevgilerimle.

MERHABA ÇİFT YUNUSLARIM VAR YENİ ALDIM FAKAT A...

MERHABA
ÇİFT YUNUSLARIM VAR YENİ ALDIM FAKAT ASLA BİRBİRLERİNİN YÜZÜNE BİLE BAKMIYOLAR.NEYAPMALIYIM.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.TEŞEKKÜRLERR

sanki balık fotolarıda yüklene bilse bu siteye ...

sanki balık fotolarıda yüklene bilse bu siteye ziyaretciler tarafından tam süper olacak ii
günler

Bu ay eklenen "Odamdaki Biyotop" yazısı oldukça...

Bu ay eklenen "Odamdaki Biyotop" yazısı oldukça ilginç ve başarılı. Bilyap'a teşekkürler, devamını bekliyoruz.

Bu arada 3d arka fonlara Türkiye'de büyük talep var. Bilyap bu konuda gelişme sağlarsa seviniriz.

Teşekkürler.

Yabancı birçok sitede gördüğüm kadarıyla 3d...

Yabancı birçok sitede gördüğüm kadarıyla 3d arka fonların satışı yapılıyor.Bu konuda sizin de girişimde bulunmanızı şahsen sabırsızlıkla bekliyorum.

Bilyap anasayfası yıllarca aynen(ilk haliyle) ya...

Bilyap anasayfası yıllarca aynen(ilk haliyle) yayımlanırken, online mağazanız ve satış ilanlarınız sürekli güncellenmektedir. Bu da bizi bu forumların artık yardımsever hobicilerin birbirine yardım etmeye çalıştığı bir nevi (sözlük) mesaj tahtasına döndüğüne inandırmakta.Acaba bilyap artık sadece online bir mağaza olarak mı hizmet veriyor. Saygılarımla,
((©Bilyap Aquaristic 2003. Her hakkı saklıdır.))

mrb.ben sitenizi yaklaşık 1 seneden beri takip e...

mrb.ben sitenizi yaklaşık 1 seneden beri takip ediyorum fakat yeni üyenizim yaklaşık 25seneden beri tatlı su balıklarına baktım fakat 4 seneden beri discus bakıyorum ve üretimini yapıyorum.sitenizdeki discus ırkları hoşuma giddi fakat sipariş vermeden önce sizlere birkac sorum olacak.ben yakalaşık 30 adet discus almak istiyorum ve bu balıkların bana ırkların göre eşli veya dişili erkekli olarak gönderebilirmisiniz.bana bunun garantisini verebilirmisiniz ve bu toplu siparişte ne kadar indirimiz olacak bunu ögrenmek istiyorum.ilgilerinizden dolayı teşekkürler

siteye kaydım almasına rağmen.ilanlar bölümü...

siteye kaydım almasına rağmen.ilanlar bölümündeki kısımlara karşılık yazamıyorum ve ilan veremiyorum neden acaba saygılar

lütfen: İlk önce bilyap olduğu için teşekk

lütfen:
İlk önce bilyap olduğu için teşekkürler. Lütfen sitenizdeki 1999-2000 ...vs yıllarındaki bilgilerinizi güncelleyin. Ogünden bu güne teknoloji hiç mi gelişmedi, yeni bilgiler doğmadımı, ülkemize yeni tür balıklar girmedimi, hala türkiyede internet kullanıcılıgı 2000 li yıllardaki kadar azmı. Bireysel anlamda bile şahıslar balık ithal ettikleri halde bilyap gibi bir organizasyon neden ithal edemiyor airfish gibi sitelerde 10Euro olan balık akvaryumcuda 45Euro olarak satılıyor. Bireysel ilanlarda olmasa uygun fiyata balık alamayacaz.Yüz milyonlarca para verip F0-F1 diye aldığımız balıkların 1 resim koyup basit bir tanıtımla, anlatımla geçiştirmeyin. Yamyamların hamsi niyetine yedikleri balıkları biz akvaryum balığı diye besliyoruz. yoksa bilyap kuruluş amaçlarını kayıpmı etti. teşekkürler

bravo size bi soru sordum bi allahın kulu cvp yaz...

bravo size bi soru sordum bi allahın kulu cvp yazmadı en sonunda astronotum öldü ne kadar acımasızsınız başınıza gelmeyince anlamıyosunuz

benim bi astronotum var ama sarı prenses ve zebra...

benim bi astronotum var ama sarı prenses ve zebra çikleti rahatsız ediyolar benim şu anda ne yapmam gerekir bi eş alsam faydası olurmu? acele cvp

ilanlar satıyorum sayfasına ilan veriyorum, hiç...

ilanlar satıyorum sayfasına ilan veriyorum, hiçbir olumsuz uyarı almamama rağmen ilanım yayınlanmıyor, sebebini öğrenebilir miyim?

sayın bilyap yöneticisi mağazanızda yem çeşi...

sayın bilyap yöneticisi mağazanızda yem çeşidi olarak tetrafresh delica vakumlu donmuş yemlerden varmı?

sayfanız çok güzel...

sayfanız çok güzel

iyi günler 1.80 X 45 cm ölçülerinde akvaryumu...

iyi günler
1.80 X 45 cm ölçülerinde akvaryumum var. Buna üst kapak yaptırmak istiyorum. acaba ahşap tan olsa bana maliyeti ne olur. Plastik olsa bana maliyeti ne olur.

merhabalar. olumsuz görüş yazan arkadaşlara bi...

merhabalar. olumsuz görüş yazan arkadaşlara biraz da olsa katılıyorum çünkü haklılar. ayrıca ilan bırakıyorum aynı saniyede ilan en alta iniyor mantıken yeni ilanların en üstte olması gerekmez mi? neden bu düzende işliyor? ilgililere duyurulur? her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ama isterseniz biraz diğer akvaryum ve forum sitelerine bakın ve eksiklerinizi tamamlayın.

Merhabalar diğer kullanıcılarında söylediği...

Merhabalar diğer kullanıcılarında söylediği gibi siteniz çok eski ve kullanışsız,size almayı düşündüğüm ürün(mas akvaryum sehpası ve dolabı resimleri) hakkında birşeyler sormak istedim ancak nedense sm de danışmayı kullanmam için alışveriş yapmam gerekiyormuş? Sitenizi bir an önce bir webmaster in eline teslim etmenizi tavsiye ediyorum bu işi uygun fiyata yapacak çok iyi arkadaşlar forum sitelerinde var...

merhabalar,, arkadaslar ben uzun zamandir bu ...

merhabalar,,

arkadaslar ben uzun zamandir bu siteye üyeyim ve HEP AYNİ HEP AYNİ artik bviraz güncelleseniz diyorum. Degişiklik yok ... lütfen bu konu hakkinda ilgilenin ve artik müsteri kazanin yoksa isinizzzz cok zor ben 2 hafta sonra gine bakacam umutlu degilim ama bakalişm degismismi.. eger gine ayniysa birdaha bu siteye girmiyecegim sebeb daha güzel siteler var ...

saygilarimla