Cryptocoryne beckettii

Cryptocoryne beckettii, Tropica'dan
Latince isim:
Cryptocoryne beckettii
Eşanlamlılar:
yok
Habitat:
Güneydoğu Asya; Sri Lanka
Height:
15-20 cm
Width:
10-15 cm
Light:
Çok düşük-Yüksek
Temperature:
20-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Sert
pH degree:
5.5 - 8.0 pH
Growth speed:
Orta
Bakım:
Çok kolay

Kırmızı-kahverengi yapraklarıyla akvaryumlara renk katan, sevilen bir bitki türüdür. Fazla ışık gerektirmezler fakat iyi bir gelişme için akvaryum kumuna mineral katkısı (demir içeren laterit kumu gibi) gerekebilir. Sert suda da gelişebilirler. Yumuşak yapraklı oldukları için bitki yiyen balık türlerinin bulunduğu akvaryumlarda yaşayamazlar. Akvaryumculuğa yeni başlayanlar için de önerilebilecek bir tür.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

derinlik

bu tür derin kum/çakıl ister.ama akvaryumda bulunması çok güzel ortam sağlar.eğer akvaryumunuzda uzun boylu bitkiler varsa bunu onların yanına koyarsanız hoş bir görüntü yapmıi olursunuz...