Echinodorus quadricostatus "magdalenensis"

Echinodorus quadricostatus "magdalenensis", Tropica'dan
Latince isim:
Echinodorus quadricostatus "magdalenensis"
Eşanlamlılar:
Array
Habitat:
Orta ve Güney Amerika
Height:
10-15 cm
Width:
15-20+ cm
Light:
Orta-Çok yüksek
Temperature:
20-28°C
Water hardness:
Yumuşak-Sert
pH degree:
6.0 - 9.0 pH
Growth speed:
Hızlı
Bakım:
Kolay

Açık renk yapraklarıyla koyu renkli bitkiler arasında hoş bir tezat oluşturur. En iyi gruplar halinde yetişir. Uygun şartlar altında kökten sürgün uzantıları vererek yayılıp, çalı gibi bütün tabanı kaplayabilir. Saksılar içinde ya da taşlar arasında daha gür gelişir. İnce ve çok açık renk yapraklar gübre yetersizliğinin bir belirtisidir. Alçak boyuyla küçük akvaryumlar için de düşünülebilecek bir ön ve orta plan bitkisidir.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

açık yeşil

Bu bitkiyi koyu renk yapraklı bitkilerle dikerseniz çok hoş bir görüntü elde edersiniz.Hiç bir özel gereksinimi yok.Gübre ve fazla ışık istemiyor.Gübre yerine diplerine kurumuş balçık yerleştirebilirsiniz.Çok hızlı büyüyor.Yaprakların ne zaman çıkıp büyüdüğünü farkedemezsiniz.Eski yaprakların üstü bir süre sonra yosunlanıp kurumaya başlar.Eğer yosun seven balıklarınız varsa bu sorunuda halledersiniz.Yoksa yaprakları dibe yakın bir yerden kesmek gerekir.