Vallisneria americana (gigantea)

Vallisneria americana (gigantea), Tropica'dan
Latince isim:
Vallisneria americana (gigantea)
Eşanlamlılar:
Array
Habitat:
Asya
Height:
50-100+ cm
Width:
15-+ cm
Light:
Düşük-Çok yüksek
Temperature:
18-30°C
Water hardness:
Yumuşak-Çok sert
pH degree:
6.0 - 9.5 pH
Growth speed:
Hızlı
Bakım:
Çok kolay

Büyük akvaryumlar için uygun hızlı büyüyen bir bitkidir. Yapraklarının uzunluğu 1 metreye varabilr. Diğer bitkileri gölgelememesi için ara sıra budanması gerekir. Yapraklarının sert olması nedeniyle birçok otçul balık bu bitkiye dokunmaz. Köklerinden sürgünler vererek yayılır. Besince zengin gübreli bir kumda bu yayılma daha hızlı olur.

Yorum gönderim kuralları:
  • Yorumlar düzgün bir Türkçeyle, sitenin içeriğine ek bir değer katacak şekilde yazılmış olmalıdır.
  • Yorumun başlığı ana fikri net bir şekilde vermeli, yorumu diğerlerinden ve benzerlerinden ayırmalıdır.
  • Genel telif hakki kuralları yorumlar için de geçerlidir. Üç cümleyi aşmaması gereken doğrudan alıntılar için mutlaka kaynak belirtiniz.
  • Bütün yorumlar onaylanmadan önce kontrol edilir. Konuyla ilgisiz ya da reklam veya uygunsuz kelimeler içeren yorumlar silinir.
  • Balık ve bitki sayfalarında sadece bilgi verici yorumlar onaylanır. Bu sayfalarda ancak yeni bir fikir veya bilgi içeren, sayfanın içeriğine ek değer katan yorumlar yayınlanır.

bu kadarı da çok fazla yani

bu bitkiler oldukça dayanıklı iyi bir gübreleme taktikleriyle gidilirse ve sıvı bitki gübresi takviye edilirse çok verimli sonuçlar alınabilir.unutmayalımki iyi bir ışıklandırmada şart tabiiki.benim akvaryumumda beş adet saz vardı.yaklaşık bir yıl içerisinde balıkları bile göremez oldum.herkeze tavsiyem bu sazlardan şaşmayın.iyi seyirler

sakın budamayın:)

bu bitkiyi uzun süredir besliyorum bir ara çok uzadılar diye budamaya kalktım yanlış bir hareket yaptım galiba çünkü inanılmaz büyüdüler

bu ne hızzz

gerçektende çok hızlı büyüyen bir bitki türü.AKVARYUMCUMUN BANA ilk tawsiyede bulun dugu bitkidir.inanılmaz hızlı bir biçimde ürüyor1-2ay içerisinde tümakwaryumum tabanında tomurcuklanıyor wede çok kolay büyüyorlar herkese tawsiye ederim..!

Bu Bitki Bir Defa Alınır.

11 senedir akvaryumculukla uğraşan biri olarak bu bitkinin her zaman hayranı ve takipcisi oldum.O kadarhızlı büyüyor ve ürüyor ki sadece 2-3 ay içinde ana gövde etrafından bir çok sürgün çıkabiliyor.Çoğu kez evime gelen misafirlerim hayranlıklarını dile getirmişler ve bende onlara bitkilerimden bir kaç sürgün hediye etmişimdir.
Yeter ki bu bitkiye sahip olanlar kökleri akvaryumun tabanına dağıtarak seyreltmeyi ihmal etmesinler.Her türlü şarta dayanıklı olan bu bitkinin kısa sürede akvaryumunuzun çehresini değiştireceğini göreceksiniz.Tabi ki akvaryumun dar olmaması da önemli bir unsurdur.
Ben akvaryumculuğa aşık biri olarak herkese başarılar diliyorum ve bu konuda maillerinizi bekliyorum...
Unutmayın BİLYAP üyesi olmak bir ayrıcalıktır...
ALİOSMAN ÖZKEN-ÇORUM